Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Спартак губи 0:2 от Локомотив Мз
Автор: Екип Varna24.bg 16:11 / 09.02.2010Коментари (0)1318
© Ole-bg.com
„Спартак“ загуби с 0:2 от „Локомотив“ (Мездра) втория си мач от групата на „Албена къп“. По този начин „соколите“ изгубиха шансове за първото място, което най-вероятно ще заеме „Локо“. В четвъртък варненци срещат „Олимпия“ (Балти) и ако го победят, ще са втори. В противен случай остават трети или четвърти.

Двубоят се игра на изкуствения терен в Каварна, който бе почистен от три багера. „Локо“ откри в 38-ата мин чрез Исмаил Иса, а в 46-ата мин Десислав Русев направи 0:2. Нападателят насочи топката в мрежата след пас от фланга на Балджийски.

Треньорът на „Спартак“ Тодор Попов използва в двубоя 13 футболисти. Илчо Илчев започна като халф, но след напускането на Венци Маринов заигра в сърцето на отбраната. За цял мач „соколите“ не създадоха чисто положение, а вратарят им Костадин Георгиев изби два-три сериозни шута на Десислав Русев, Бамба и Анатоли Тодоров. В спаринга не участва Стефан Дончев. Левият бек е възстановен от мускулната контузия, но Попов реши да не рискува здравето му на тежкия терен.

Спартак: Костадин Георгиев – Петър Алексиев, Латин Венков, Венцислав Маринов (60-Генади Луго), Михаел Михалев – Живко Бояджиев (ж.к.), Георги Бомбов – Илчо Илчев, Йордан Пенев (50-Виктор Драголов), Георги Костадинов – Калоян Генчев (ж.к.)

Локомотив: Й. Господинов, Ст. Господинов (ж.к.), Зарев, Кавдански, Станков, Софрониев, Керчев, Балджийски, Коприваров, Русев, Иса (Тодоров, Христозов, Бамба)