Левски бие с 18 точки Черно море във Варна

Коментари (28)
18:51 / 13.02.2010
1041
Отборът на Левски записа 13-ата си победа в Националната баскетболна лига, след като тази вечер надигра Евроинс-Черно море с 93:75 в зала Конгресна във Варна. Сините буквално разпиляха съперника си през първите две четвъртини. След 10 минути игра те водиха с 33:17, а на полувремето резултатът бе 58:36 в тяхна полза. Черно море се опита да се върне в мача и след силна игра на Александър Янев и Хрисимир Димитров в третата четвъртина намали разликата до 17 точки за 57:74. Последната част бе най-оспорвана, като Левски не допусна изненада и взе победата с 93:75.

Аарън Харпър бе най-резултатен за софиянци, завършвайки с 27 точки. Доналд Коул добави 15, а Боби Фрейзър завърщи с 12. За Черно море Хрисимир Димитров и Александър Янев завършиха с по 20 точки, а плеймейкърът Димитър Мираковски реализира 15.