Соколите губят от Монтана с 1:3

Коментари (1)
13:39 / 14.02.2010
1404
Монтана спечели третото място на турнира „Албена къп“. В малкия финал тимът на Атанас Джамбазки победи с 3:1 варненския „Спартак“.
Владението на топката бе почти наравно между двата съперника, но чистите положения ги създаваха футболистите на Монтана. Още в третата минута Мирослав Иванов-Деко от елитния отбор излезе на добра позиция, но стреля покрай вратата на Костадин Георгиев. Следващта опасна ситуация пред вратата на Спартак бе превърната в гол от Атанас Чипилов, който бе изведен сам срещу стража на соколите. Последва пропуска на Мичев, а в 34-ата минута след удар на Миро Иванов топката срещна крак на защитник и промени директорията си, но Георгиев показа завиден рефлекс и спаси. До края на първото полувреме двата отбора направиха по един непростим пропуск. Първо Атанас Чипилов стреля на сантиметри покрай дясната греда, а след това защитникът на Спартак Илчо Илчев от три метра би високо над вратата.
Втората част започна с ранен гол. Реферът свири пресилена дузпа за опита на Венци Маринов да отнеме топката на Йордан Тодоров. От бялата точка се разписа Венци Иванов за 2:0. Соколите пропуснаха да се върнат в мача, след като Калоян Генчев стреля встрани от вратата на Виктор Георгиев. В 57-ата минута Игор Таскович излезе сам срещу стража на Спартак и го преодоля за 3:0. Силите на Спартак стигнаха само за почетно попадение, което вкара Виктор Драголов в 64-ата минута.

Спартак – Монтана 1:3
Спартак: 22. К. Георгиев, 23. Ст. Дончев, 5. В. Маринов, 6. Венков, 16. Алексиев, 4. Илчев, 10. Ж. Бояджиев, 20. П. Драголов, 7. В. Драголов, 15. Недев, 8. Мартинов (1. Филипов, 16. Бомбов, 18. Й. Пенев, 11. Щерев, 9. К. Генчев, 14. Костов)
Монтана: 1. Хр. Иванов, 18. Ст. Жеков, 17. Бойчев, 6. Трифонов, 14. Личков, 8. Илиев, 4. Хикмет, 10. В. Иванов, 16. Вл. Мичев, 11. Чипилов, 5. М. Иванов (12. В. Георгиев, 20. Г. Димитров, 19. М. Петров, 15. Таскович, 7. Й. Тодоров, 9. Едуардо, 13. Харков)
Съдия: Рангел Енчев
Стадион Албена 3 – 50 зрители