Баските печелят инфарктни геймове

18:50 / 14.02.2010
686
Волейболистите на „Черно море-БАСК“ победиха в страхотен мач „Миньор“ (Перник) с 3:0 (37:35, 31:29, 25:17) пред 150 зрители в зала "Младост" на Двореца на културата и спорта. Срещата бе от шампионата във Висшата лига при мъжете. Първите два гейма бяха изключително оспорвани. И в двете части се играеше буквално точка за точка, като често резултатът бе изравняван. На практика първия гейм варненци спечелиха благодарение на грешки в защитата на съперника. Милушев бе отново на висота за домакините в тази част. Силно представяне за гостуващия тим направи Котев, който бе основна фигура в тима на „Миньор“. През втората част наставникът на гостите Ангел Василев направи няколко смени с цел да освежи играта и да внесе доза изненада. Той донякъде успя, но Пенчев от състава на варненци демонстрира отличен нюх в нападение и на няколко пъти чрез блокаут в атака успя да помогне на съотборниците си да спечелят още една трудна част от този мач. В третия гейм интрига липсваше. Домакините поведоха още от самото начало и не допуснаха изненада до края на срещата.