Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Спартак загуби с 0:3 от Олимпия (Балти)
Автор: Екип Varna24.bg 14:20 / 21.02.2010Коментари (0)1124
© Ole-bg.com
Спартак Варна загуби последната си контролна среща от зимната подготовка. В курорта Албена днес „соколите“ отстъпиха с 0:3 от молдовския „Олимпия“ (Балти). Спартак и Олимпия вече се срещнаха веднъж преди десет дни на турнира Албена Къп, когато варненци победиха своя съперник с 2:1. Сега обаче гостите от Молдова вкараха три безответни попадения във вратата на „соколите“ и пропуснаха още няколко голови положения. Още в третата минута на срещата Глега центрира прострелно към Сумиде, който отблизо се разписа за 0:1. Последваха няколко пропуски на футболистите на Олимпия, които почти безпроблемно излизаха на добри голови позиции. Вратарят на Спартак Костадин Георгиев обаче се намеси добре в някои от ситуациите. Това нямаше как да де случи в 21-ата минута, когато Орловский бе изведен сам зад защитата на варненци и преодоля стража на Спартак за 0:2. „Соколите“ отговориха с пропуск на Калоян Генчев, за да се стигне до 32-ата минута, в която резултатът стана 0:3. Глега центрира от корнер и Сумиде отблизо отбеляза второто си попадение. В края на полувремето защитникът на варненци Венци Маринов вкара с удар от близо, но голът бе отменен заради съмнителна засада.

През втората част темпото на игра спадна значително. Молдовците отново създаваха голови ситуации, но пропуски направиха Сумиде и Мишкин, а Пасичнюк удари греда. Илчо Илчев от Спартак пък бе зверски ритнат от играч на молдовците и напусна принудително. След мача той отиде да му направят снимка на глезена, който бе целият посинял. В 88-ата минута Кристиян Щерев бе спънат в наказателното поле на Олимпия и реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа. Зад топката застана рожденникът днес Венци Маринов, но ударът му срещна гредата.

Спартак – Олимпия 0:3

Голмайстори: Сумиде (3, 32), Орловский (21)

Спартак: К. Георгиев, Ст. Дончев, Венков, Маринов, П. Алексиев, Боев, Бояджиев, Й. Пенев, Недев, Илчев, К. Генчев (Филипов, Михалев, Г. Костадинов, В. Костов, Щерев, Луго, Мартинов, П. Драголов)

Олимпия: Паюш, Вербятский, Орловский, Хувански, Келтуяла, Ткачук, Мишкин, Глега, Пасичнюк, Джулиус, Сумиде (Кристофович, Гусаков, Коурома, Конечний, Трицук, Джером, Пасси, Градинару)

Жълти картони: К. Генчев; Мишкин, Пасичнюк, Сумиде