Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
"Баските" завършиха четвърти в първенството
Автор: Екип Varna24.bg 19:02 / 28.02.2010Коментари (0)542
© Ole-bg.com
Волейболистите на „Черно море-БАСК“ загубиха от УНСС с 0:3 (19:25, 21:25, 15:25) в спора за третото място в крайното класиране на Висшата лига. В последния си мач от турнира в Каварна на „моряците“ им бяха необходими само два успешни гейма за бронза, докато на „икономистите“ - чиста победа. Дали заради умората от тежките битки или заради по-неустойчивата психика на младите варненци, отборът им не издържа на напрежението. Така от претендент за второто място и за участие в плейаута „Черно море“ ще трябва да се задоволи с четвъртото място на групата.

В събота пък тимът на Койчо Колев падна и от домакина на турнира „Калиакра“. Каварненци, които си осигуриха директно влизане в Суперлигата, биха варненци с 3:0 (25:20, 25:15, 25:21). Въпреки че вече бе сигурен участник в Суперлигата, отборът от Каварна продължава да излиза във всеки мач пределно мобилизиран, без отпускане в редиците си.
И срещу „моряците“ домакините играха за удоволствие на публиката и се раздаваха на терена. В този мач основният диагонал и най-добър нападател на каварненци Петър Узунов получи схващане на гърба и наставникът използва резервите. Младите момчета оправдаха доверието му и запазиха нападателния стил на отбора до края на срещата.

Така варненци записаха едва две победи в петте си срещи в Каварна и в крайна сметка ще гонят целта си за завръщане в елита в следващото първенство.