Баскетболистите удариха Ловчен

Коментари (3)
19:46 / 02.03.2010
753
Баскетболистите на „Евроинс-Черно море“ записаха изключително ценна победа в последния си мач от Балканската лига. В своята зала „Конгресна“ те надиграха лидера в група „А“ „Ловчен“ от Черна гора със 77:71 (15:19, 19:19, 25:18, 18:15). По този начин отборът на Даниел Димитров завърши на втора позиция в своята група. Така в четвъртфиналната фаза варненци се разминават с лидера в другата група „Левски“ и ще се изправят срещу „Фени Индустри“ или „Белград“.

Първата част бе равностойна. Варненци имаха крехък аванс в първите няколко минути, но към края „Ловчен“ дръпна с 4-5 точки и затвори първите десет минути с 19:15 аванс. В началото на втората четвъртина гостите увеличиха леко разликата си, но варненци се върнаха в мача с тройки на Димитър Мираковски и Тихомир Желев. След това „Ловчен“ поведе с 10 точки разлика, но със силни изяви на Крум Дойчинов, Александър Янев и Хрисимир Димитров домакините направиха равна четвъртина – 19:19, и 34:38 на полувремето.

В началото на третата част баскетболистите на „Черно море“ отново показаха добра успеваемост от зоната за трите точки, а минута преди края на четвъртината успяха най-после да обърнат резултата в своя полза. Това стана благодарение на тройка на Тихомир Желев и последвала открадната топка и кош на Хриси Димитров за 57:56. Опитният състезател направи 59:56 със сирената. В последните десет минути мачът вървеше точка за точка, като в края на двубоя варненци успяваха да задържат много добре топката и да оползотворяват почти всички нападения. Така в крайна сметка тимът на Даниел Димитров победи със 77:71.

Петима състезатели на домакините завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен бе Тихомир Желев, който се отчете с 4 тройки и общо 16 точки и 6 асистенции. Хрисимир Димитров добави 14 точки, а Александър Янев направи 12, 7 борби и 4 асистенции. От „Ловчен“ най-резултатен в този двубой бе Дубльевич с 24 точки, а Иванович вкара 19.

„Черно море“ - „Ловчен“ 77:71 (15:19, 19:19, 25:18, 18:15)

„Черно море“: Мираковски 5, Хр. Димитров 14, Ценов 11, Янев 12, Дойчинов 9 (Желев 16, Н. Колев, Уеър 10, Кьосев)

„Ловчен“: Милошевич 4, Иванович 19, Борачич 6, Лупичич 2, Павличевич (Стоянович 8, Лалич, Кувелич, Пелкич 4, Дубльевич 24, Попович 4)