Баскетболистите падат с 10 точки разлика в Ямбол

Коментари (3)
22:40 / 06.03.2010
770
Баскетболният Черно море загуби гостуването си на Ямбол от Националната Лига, след като бе надигран  с 96:86 в първи мач от XIX кръг на първенството. Домакините започнаха по-добре срещата и благодарение на Златко Гоцевски и Станислав Говедаров излязоха напред в резултата - 10:7 в средата на първата четвърт. Гостите от Варна коригираха играта си и поведоха с 13:11, но до края, възпитаниците на Иван Чолаков, които отново бяха подкрепяни от верните си фенове, показаха огромно желание за игра и спечелиха частта с 26:22, а Говедаров беше над всички и отбеляза 12 точки. През втората четвърт ямболии продължиха да играят по-концентрирано и до почивката увеличиха аванса си на 10 точки - 45:35, а Говедаров продължаваше да бележи, като завърши първото полувреме с актив от 24 точки.

В началото на второто полувреме баскетболистите на Ямбол буквално пометоха съперника си и за пет минути игра успяха да увеличат аванса си на 22 точки - 65:43 след убийствена серия от 20:8.  Гостите не успяха да намерят начин да се противопоставят на съперника си и влязоха в четвъртата част с пасив от 19 точки - 56:75. Голямата разлика доведе до леко отпускане в състава на Ямбол, което позволи на Черно море да намали изоставането си на 15 точки - 65:80. Възпитаниците на Даниел Димитров продължиха да играят по-добре, но силите им стигнаха само, за да намалят пасива си на 10 точки - 96:86, като при този резултат прозвуча и последния съдийски сигнал.