Спартак загуби с 0:3 от Волов у дома

Коментари (14)
17:24 / 17.03.2010
2514
Спартак Варна загуби с 0:3 от шуменския Волов у дома в мач от 18-ия кръг на Източната Б група."Соколите" показаха слаба игра и логично паднаха с 0:3. Шуменският тим, който след есенния полусезон бе на опашкката в класирането, има вече седем точки в трите си мача през пролетта и все още не е допуснал попадение във вратата си.

Гостите атакуваха предимно по фланговете през първото полувреме и стигнаха до два гола, с което убиха интригата в двуБоя още преди почивката. В 19-ата мин Андрей Атанасов налхлу отляво и намери непокрития Захари Димитров, който необезпокояван насочи топката в мрежата за 0:1. При този резултат „соколите“ от Варна имаха отлична възможност да изравнят, но Иван Мартинов не нацели добре топката с воле и вратарят Генко Славов безпроблемно я улови. В 32-ата минута Димитър Гущеров центрира отлично към Джихат Камил и последният стреля ниско по диагонала за 0:2. До края на полувремето Спартак стигна само до един далечен удар на Илчо Илчев, минал покрай дясната греда.

През втората част домакините тръгнаха да търсят гол, но защитата на Волов стоеше добре и не допускаше опасни ситуации пред вратата си. В 51-ата минута шуменци като по чудо се разминаха с трето попадение след серия от удари към вратата на Банков. Четвърт час преди края на мача Андрей Атанасов направи резултата класически. Той се отскубна сам срещу Банков и го преодоля с техничен удар.

След този кръг Спартак продължава да е на четвърто място в класирането с 29 точки, а шуменци вече са 11-ти с 21.

„Спартак“ - „Волов“ 0:3

Голмайстори: Димитров-19, Кямил-32, Атанасов-75

„Спартак“ (1-4-3-3): Банков – Алексиев, Венков, Маринов, Дончев – Боев, Бояджиев, Илчев (55-Недев) - Генчев (46-Костадинов), Мартинов (69-Щерев), Димов

„Волов“: Славов, В.Василев, В. Илиев, Йорданов, Хасан, Кямил, Банчев (85-Загоров), Гущеров (46-Б.Илиев), Димитров (85-Загоров), Християнов, Атанасов

Съдия: Наско Димитров

Жълти картони: Илчев/Християнов, Атанасов