Баскетболистите опазиха аванса си от Белград и стигнаха до полуфинал

Коментари (2)
19:44 / 24.03.2010
635
Баскетболистите на „Евроинс-Черно море“ се класираха по инфарктен начин за полуфиналите на Балканската лига. След като победиха в първия четвъртфинал сръбския ОКК „Белград“ с 92:87, тази вечер варненци отстъпиха у дома, но само с три точки разлика - 81:84 (20:20, 19:27, 22:16, 20:21).

Двубоят бе изключително оспорван през цялото време. „Моряците“ започнаха по-силно и поведоха с 6:2 след две тройки на Димитър Мираковски и Александър Янев. След това обаче гостите изравниха играта и дори на моменти водеха в резултата. След първата четвъртина резултатът бе равен – 20:20. Във втората част играта на „Черно море“ въобще не спореше, а сърбите натрупаха солиден аванс, който в един момент достигна до 11 точки (31:42) . Все пак разликата бе намалена на осем (39:47) на полувремето. През третите десет минути тимът на Даниел Димитров успя да обърне резултата след силни изяви на Гари Уеър, Симеон Ценов и Хрисимир Димитров. Американецът взе и много борби в защита, което помогна на тима му да губи само с две точки след 30 минути игра – 61:63. Последната четвъртина бе изключително оспорвана, като авансът на гостите постоянно варираше между 2 и 9 точки. В последната минута Хрисимир Димитров оползотвори важни нападения и фаулове, а гостите не успяха да реализират последната си атака 8 секунди преди края и така загубиха елиминацията.

Най-резултатен за „Черно море“ в срещата бе Хрисимир Димитров с 19 точки, а Гари Уеър направи дабъл-дабъл с 18 точки и 10 борби, девет от които бяха в защита. С двуцифрен точков актив се отличиха още Симеон Ценов и Димитър Мираковски – по 13, а Сашо Янев добави 7. Македонецът Мираковски се отчете и със седем асистенции. Той игра на обезболяващи инжекции, а през втората четвъртина се наложи да напусне игрището, тъй като отново се обади контузията му в глезена. След това обаче плеймейкърът се върна на терена и помогна на отбора за отстраняването на сръбския отбор. „Моряците“ посветиха класирането на спонсора на клуба Асен Христов.

Ако „Рилски спортист“ отстрани „Левски“ утре, Варна ще приеме финалната четворка на турнира. В първия двубой в Самоков домакините биха с 14 точки разлика.

Евроинс-Черно море“ - „Белград“ 81:84 (20:20, 19:27, 22:16, 20:21)

„Евроинс-Черно море“: Мираковски 13, Желев 3, Янев 7, Хр. Димитров 19, Уеър 18 (Ценов 13, Кьосев, Дойчинов 4, Бакович 4, Н. Колев)

Източник: Александър Дечев, Народно дело