Отменен гол и греда за Спартак при 0:0 с Несебър

Коментари (11)
17:28 / 25.03.2010
1395
Спартак Варна и Несебър завършиха наравно – 0:0, в двубой от 20-ия кръг на Източната Б група. И двата отбора трябва да съжаляват за равенството, тъй като стигнаха до стопроцентови голови положения.
От началото на пролетния полусезон Спартак имаше една служебна победа и три загуби, а устремилият се към „А“ група отбор на Георги Василев-Гочето записа само един успех и три равенства. Играта във Варна бе равностойна с леко превъзходство на Несебър през първото полувреме. Още в четвъртата минута Тодор Христов встрля встрани от вратата, а три по-късно гостите изпуснаха чного чисто положение. След центриране от фаул вратарят на Спартак Николай Банков се размина с топката, която попадна в Мартин Стефанов, но той от няколко метра не улучи рамката. „Соколите“ от Варна отвърнаха с далечен удар на Георги Костадинов, а в 20-ата минута несебърци като по чудо не откриха резултата. Мартин Стефанов мина през двама футболисти на Спартак и стреля опасно от няколко метра, но 19-годишният Банков спаси удара му. До края на първата част Георги Костадинов опита да изненада с удар отдалеч доскорошния си съотборник във Варна Свилен Симеонов, а в края и Илчо Илчев пробва късмета си, но безуспешно.

През второто полувреме Георги Василев освежи офанзивата на Несебър с включването на Венцислав Христов и Марин Ценов. Първата опасност обаче бе пред вратата на гостите в 58-ата минута, когато Калоян Генчев вкара гол, но той бе отменен поради засада. За Несебър Венци Христов не можа да засече добре с глава центриране от фаул и топката мина покрай вратата. Десет минути преди края двата тима стигнаха до най-чистите голови положения в двубоя. Първо Мартин Стефанов пропусна за трети път, след като ударът му от упор бе спасен по блестящ начин от Банков. Последва контраатака на Спартак, при която Георги Костадинов намери Иван Мартинов абсолютно непокрит пред Свилен Симеонов. Нападателят първо стреля във вратаря, а след това нацели и напречната греда.

След тази среща Спартак е на четвърто място, а Несебър е трети, на пет точки от втория Калиакра и шест от лидера Дунав.

Спартак – Несебър 0:0

Спартак (1-4-2-3-1): Банков – Луго, Венков, Дончев, Михалев – Боев, Бояджиев, Илчев (88-Бомбов), Драголов (73-Недев), Костадинов – Генчев (64-Мартинов)

Несебър: Симеонов, Б.Иванов, Колев, Костов, Макенджиев, Марков (73-З.Иванов), Стефанов, Вели (46-Ценов), Пенев, Стойков, Т. Христов (46-В.Христов)

Треньор: Георги Василев

Съдия: Николай Йорданов

Жълти картони: Боев (Сп)/Стефанов (Нес)