Спартак спечели убедително варненското дерби в хандбала

18:36 / 28.03.2010
387
Спартак“ спечели варненското дерби в мъжкия хандбал, след като победи „Локомотив“ с 35:24 в зала “Владислав” на Спортен комплекс “Черно море”. Възпитаниците на Пенко Златев трябваше да бият на всяка цена, за да се доближат до крайната си цел – трето място в класирането преди старта на плейофите. В момента на „бронзовата“ позиция е “Локомотив” (Горна Оряховица).

Спартак“ имаше превъзходство през цялото времетраене на двубоя и още на полувремето водеха с цели 10 гола разлика – 19:9. През втората част двата състава доиграха мача и само оформиха крайния резултат – 35:24 за тима на Пенко Златев. Най-резултатен за спартаковци бе Димитър Петков, който завърши с 16 гола.

Борим се за третото място и този успех ще ни даде нужното самочувствие. В следващия кръг имаме много важен мач срещу Горна Оряховица у дома. Имаме огромни шансове да спечелим”, коментира Пенко Златев.