Юношите на Черно море победиха Израел

19:51 / 02.04.2010
496
Юношите на Евроинс Черно море победиха гостуващите момчета от Израел в първата контролна среща от серията мачове, които предстоят във Варна. В днешната среща за варненци играха юноши родени 91/92 година и те спечелиха с 89-78.

Домакините започнаха добре и поведоха с 11-6 и 24-16 след първата част. През втората разликата дори стана двуцифрена. Още до средата й преднината на домакините стана 16 точки, а до края на полувремето бе намалена на 12, 49-37.

След почивката нещата на терена се промениха. Израелците заиграха по-добре, особено в защита, и така почнаха да намаляват пасива си. В последните минути на третата част те обърната нещата в своя полза и поведоха с 63-65 след края й. Последната четвърт започна много добре за варненци и те отново взеха преднина. С добри първи минути и серия от 16-4 те отново взеха двуцифрена преднина, която не изпуснаха до края.

Евроинс Черно море - Академия на Израел 89-78 (24-16 25-21 14-28 26-13)

Евроинс Черно море:
Станислав Цонков 12, Хакан Сербезов 21, Андреан Мавров 14, Илхан Арабаджиев 4, Лъчезар Радев 25 (Деан Бодуров 2, Станислав Стоев 0, Милчо Борисов 9, Ивайло Тодоров 2, Юмит Каралиев 0)

Академия на Израел:
Рафаел Менко 3, Адар Ализа 17, Ишай Кислев 3, Максим Кикус 17, Егор Кулчов 19 (Дан Авив 0, Гил Бракерски 2, Шай Салц 4, Даниел Сийлайн 4, Амит Дахан 9, Ори Кацман 0)

Утре и в неделя ще се изиграят още три срещи между формации на Евроинс Черно море и юношите от израелската академия. Утре предстоят два мача, докато третия е в неделя.

Източник: Bulgarianbasket.com