Спортните новини: Днес (7) | Вчера (2)
Детският тим на Черно Море стигна финал за Купата
Автор: Екип Varna24.bg 12:50 / 07.04.2010Коментари (15)1662
© LPortala.net
Юношите младша възраст на „Черно море“ се класираха за финала в турнира за купата на БФС, след като победиха „Локомотив“ (Пд) с 3:2 на стадиона под Аспарухов мост. Домакините дръпнаха с 2:0 след голове на Георги Радев (13) и Атанас Илиев (26), а в предпоследната мин на първото полувреме гостите намалиха. В 60-ата мин Бекир Расим бе спънат и Александър Милев превърна в гол отсъдената дузпа за 3:1. В 70-ата мин пловдивчани стигнаха до второ попадение.

„Бяхме по-добри и заслужавахме да победим с 4-5 гола разлика, но не успяхме заради пропуските“, заяви за „Народно дело“ наставникът на победителите Тодор Каменов.

В спор за трофея през май „моряците“ ще срещнат победителя от другия 1/2-финал „Ботев“ (Пд) – ЦСКА. Финалът ще е в Севлиево или Сливен. „Мисля, че ще играем с ЦСКА, защото е по-силен от пловдивчани. „Червените“ не са лош тим, срещнахме ги миналото лятото в Албена и ги надиграхме с 1:0. Щом сме стигнали до последния мач, целта ни е да вдигнем купата“, допълни Каменов.