Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Черно море 1948 лидер след първия турнир от финалната четворка
Автор: Екип Varna24.bg 13:23 / 18.04.2010Коментари (0)492
© Ole-bg.com
Три отбора са се еднакъв брой точки след изиграването на мачовете от първия кръг на финалната четворка от държавното първенство на България по водна топка за мъже. В първия ден на състезанието в София Черно море 1948 (Вн) бе надигран с 12:11 от ЦСКА, а Славия би Дръзки-Дражев (Вн) с 13:5. Снощи "моряците" се справиха със славистите, надигравайки ги с 12:8. Дръзки-Дражев пък озори ЦСКА и влезе в четвъртата част при резултат 5:5. В крайна сметка обаче домакините взеха своето и вкараха три безответни гола за крайното 8:5. Тази сутрин Черно море 1948 спечели варненското дерби с 9:6, а Славия удари ЦСКА с 1 гол разлика - 9:8. Така трите тима са с еднакви точки, но моряците са лидери по голова разлика.
Двамата финалисти ще бъдат определени във втория турнир от четворката, който ще се проведе във Варна. Мачовете са планирани за 14-16 май на басейн "Приморски", но по всяка вероятност ще бъдат отложени със седмица, заради европейското по модерен петобой, което ще се проведе във Варна.