Черно море се спаси от загуба срещу Пирин в края

Коментари (5)
15:55 / 21.04.2010
1687
„Черно море“ измъкна 1:1 от „Пирин“ и вече в 26 мача поред няма загуба у дома. За домакините се разписа Георги Божилов в третата минута на даденото четириминутно продължение, а за гостите точен бе Зоран Златковски от дузпа (30).

„Моряците“ започнаха по-добре и до 13-ата мин на два пъти стражът Макенджиев изби сериозни удари на Адемар с глава и Маркес от фаул. В 30-ата мин Даниел Младенов нахлу отдясно и бе спънат от Пиргов. Реферът отсъди дузпа, която Златковски превърна в гол за 0:1. След почивката в игра влезе  Йордан Юруков, който раздвижи своите. В 54-ата минута страхотен негов шут бе избит от Макенджиев в корнер. Пиринци пък пропуснаха да решат мача с контри, на които липсваше последният пас. В 79-ата мин резервата Тодор Колев стреля ниско и вратарят улови. В 93-тата мин след тъч Юруков отклони топката с глава, Дяков също я продължи с глава и Божилов я насочи с левия крак в мрежата – 1:1.

„Черно море“ – „Пирин“ 1:1

Голмайстори: Божилов-90+3/Златковски - 30 от дузпа

Черно море: Пиргов, Александров, Домакинов, Дяков, Бачев, Маркес (46-Юруков), Димов (58-Т.Колев), Стоянов, Адемар, Божилов, Николов (66-Ратников)

Пирин: Макенджиев, Дюлгеров, Митревски, Георгиев, Попев, Молдованов (85-Михов), Сандански (88-Кацимерски), Паланков, Младенов, Златковски (57-К.Стоянов), Коцев

Съдия: Ивайло Бозев

Жълти картони: Пиргов/Георгиев