Баскетболистите се сринаха в последната четвърт. Балкан поведе с 1:0

20:20 / 03.05.2010
555
Балкан Ботевград спечели първия четвъртфинален мач от плейофите в Националната баскетболна лига срещу Евроинс-Черно море. Тимът на Петър Клечков победи с 89:83 (29:20, 21:25, 13:22, 26:16) и поведе с 1:0 в серията, в която се играе до две победи от три мача. Варненци поддържаха интригата до 34-ата минута, след което домакините дръпнаха с 6 точки. С тройка на Симеон Ценов моряците намалиха аванса до 3 точки минута и половина преди края на срещата, но в крайна сметка загубиха двубоя. Много силен мач за Балкан направи Йордан Бозов, който приключи с 29 точки, 10 борби (дабъл дабъл), 5 асистенции и 2 откраднати топки. Варненецът Атанас Радев също игра силно за ботевградчани със своите 19 точки, 8 борби и 4 асистенции. За Черно море във втора поредна среща най-резултатен бе Димитър Мираковски със своите 18 точки, 17 вкара Хрисимир Димитров, Гари Уеър направи дабъл дабъл - 16 точки и 10 борби, а Александър Янев и Симеон Ценов завършиха с по 10 точки. 9 вкара Тихомир Желев, а 3 - Николай Колев. Вторият мач е във Варна в сряда от 17,30 ч. в Двореца на културата и спорта.