Черно море спечели точка на Армията - 2:2

Коментари (8)
18:37 / 09.05.2010
1906
„Черно море“ спечели точка при гостуването си на ЦСКА. На стадион „Българска армия“ двата отбора завършиха 2:2 в мач от 29-ия кръг на „А“ група. Варненци откриха резултата чрез Йордан Юруков, който бе точен от дузпа в 9-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Румен Трифонов срещу Адемар. Десет минути по-късно "червените" пропуснаха от бялата точка. Ударът на Елиот Гранден бе спасен от Илко Пиргов.

След почивката домакините вдигнаха оборотите и стигнаха до изравнителен гол. В 60-ата минута резервата Руи Мигел вкара с глава за ЦСКА. Пълният обрат бе осъществен с автогол на централния бранител на „моряците“ Александър Александров, който при единоборство с Руи Мигел бутна топката в мрежата на своя отбор в 80-ата мин. Минута по-късно обаче „Черно море“ успя да изравни чрез Адемар, който от пет метра разстреля Караджов.

„Левски“ пък успя да излезе на трето място в класирането, което дава право на участие в Лига Европа. „Сините“ биха „Монтана“ с 2:0 като гости (голове на Кривия, Йовов) и изпревариха с две точки „Локомотив“ (София). „Железничарите“ записаха поредната си загуба, този път с 0:1 у дома от „Черноморец“ (Гонсалес). „Славия“ падна с 1:3 от „Локомотив“ (Пд) в София и така гостите се доближиха до оставане в „А“ група заедно със „Сливен“, който би с 4:0 „Пирин“. В останалите мачове „Миньор“ загуби от „Своге“ с 1:2, а шампионът „Литекс“ би с 3:0 „Берое“.

ЦСКА - „Черно море“ 2:2

Голмайстори: Руи Мигел (60), Александров (80 авт); Юруков (9 д), Адемар (81)

ЦСКА: Караджов, Стоянов, Виданов, Попов, Трифонов, Янчев (71 Петров), Галчев, Делев (59 Мигел), Гранден, Маркиньос, Саидходжа

„Черно море“: Пиргов, Бачев (63 Кулибали), Александров, Сашо, Адемар, Маркес, Дяков, Димов, Стоянов (57 Заков), Борносузов, Юруков (73 Манолов)

Съдия: Георги Йорданов

Жълти картони: Попов, Трифонов; Адемар, Юруков, Стоянов, Кулибали