Двама български тенисисти се класираха за 1/4-финал на "Варна къп"

18:55 / 13.05.2010
310
Двама български тенисисти се класираха за четвъртфиналите на турнира „Варна къп ІІ“. Надпреварата от веригата Фучърс е с награден фонд 10 000 долара. Ивайло Трайков и Тодор Енев се класираха за четвъртфиналите, но Тихоир Грозданов отпадна. 31-годишният Трайков започна добре срещу Карл Бергман от Швеция и му даде само два гейма в първия сет. Във втория обаче скандинавецът показа стабилна игра и се наложи тайбрек да решава частта. В него Бергман победи със 7:2. Третият сет започна с пробив за Трайков, който в крайна сметка даде само три гейма на съперника си и спечели мача с 6:2, 6:7, 6:3. Негов съперник в четвъртфиналите ще бъде италианецът Андреа Фелгери, който отстрани варненеца Тихомир Грозданов. Началото на двубоя не предвещаваше такъв завършек, тъй като Тихомир спечели с 6:1 първия сет. Във втория той проби рано своя съперник, но впоследствие не спечели подаването си и в крайна сметка загуби с 6:7. В третия сет Грозданов не показа своята игра и загуби с 0:6. Тодор Енев нямаше никакви проблеми с Иван Аниканов от Украйна - 6:2, 6:2.