Черно море обърна Монтана с голове на резерви

Коментари (2)
20:29 / 16.05.2010
1241
Черно море спечели с 2:1 последния си мач от първенството срещу Монтана на свой терен. Варненци губиха с 0:1 на полувремето, но след почивката стигнаха до пълен обрат с попадения на две от резервите - Герасим Заков и Даниил Ратников.
През първото полувреме моряците доминираха над своя съперник, но нямаха късмет да се разпишат. Те пропуснаха четири голови ситуации - две на Даниел Георгиев и по една на Румен Николов и Йордан Юруков. Така се стигна до 39-ата минута, в която след грешка на защитата на Черно море топката се озова в краката на Димитър Илиев и той простреля Илко Пиргов за 0:1.
На почивката в игра за варненци се появи Герасим Заков на мястото на Йордан Юруков. В 49-ата минута нападателят се отблагодари на треньора Велизар Попов за доверието. Ели Маркес центрира и Заков с глава се разписа за 1:1. Малко преди това положение Атанас Борносузов се размина с гол. В 78-ата минута на терена се появи Даниил Ратников и само минута по-късно вкара за 2:1. Естонецът бе намерен малко зад точката на дузпата от Борносузов от корнер и с точен удар насочи топката до лявата греда. До края на срещата гол на Тодор Колев бе отменен, тъй като реферът видя игра с ръка на младият футболист на Черно море.
След тази победа Черно море завърши на седмо място в крайното класиране на сезон 2009/2010.

„Черно море“ - „Монтана“ 2:1

Голмайстори: Заков-49, Ратников-78/Илиев-40

„Черно море“ (1-4-4-2): Пиргов – Александров, Сашо, Дяков, Бачев – Маркес, Стоянов, Борносузов, Георгиев (65-Колев) – Юруков (46-Заков), Николов (77-Ратников)

„Монтана“: Георгиев, Димитров, Т.Трифонов, Личков, Мичев (78-Хикмет), Илиев, Й. Георгиев (52-Бойчев), Г.Иванов, Гаджев (83-Харлов), Едуардо, В.Иванов

Жълт картон: Бойчев, Трифонов

Съдия: Богомил Маринов