Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Правим равен с Белгия
Автор: Екип Varna24.bg 21:40 / 26.05.2010Коментари (0)437
© Радост Георгиева
Българският национален железничарски отбор успя да запише само точка в актива си в третия ден от евроквалификациите в курортен комплекс „Албена”. Противниковият белгийски отбор стоеше много добре на терена и играта на двете гарнитури беше равностойна в по-голямата част от срещата, което доведе до финалното 0:0. За белгийците мача протече по-лесно, тъй като програмата на турнира им беше отредила предния ден за почивен.

Макар и по-изморени, българите създадоха доста голови положения на зеления килим. Отново най-полезни за отбора бяха Емил Георгиев, Виктор Венков, Тодор Чирпанов и Радослав Ковачев, но топката така и не влезе в противниковата врата. Голяма част от атаките бяха спасени от отличния белгийски вратар Джакомо Д’Асаро.

Във втората среща за деня Словакия победи Норвегия с 6:0. В четвъртък отборът на България почива, а в петък е решителната среща за финалното класиране срещу отбора на Словакия.

Официалното закриване на турнира, награждаването и коктейла ще се проведат на 28 май (петък) от 22,00 ч. във вариете – казино „Албена” с богата шоу вариететна  програма и парти с DJ Теди Джорджо.