Баскетболистите с нова победа в Младежката лига

21:20 / 29.11.2010
332
Шеста поредна победа от началото на сезона в Младежката лига записа отборът на Евроинс Черно море. В зала "Христо Ботев" в София варненци надиграха Шампион 2006 със 79-56. Срещата бе равностойна до средата на първата част, след което играчите на Евроинс Черно море дръпнаха и водеха до края. Срещата вървеше кош за кош до средата на първата част. Тогава при резултат 10-9 за варненци, те направиха серия от 8-0 и дръпнаха с 18-9. След това в края на първата част играчите на Евроинс Черно море направиха преднината си двуцифрена при 27-15. Втората част започна със серия от 9-0 за "моряците" и разликата скочи на цели 21 точки. След това серията на варненци бе спряна, но преднината им вече бе много голяма и се двожеше около 15-20 точки. Така дойде и краят на първото полувреме при резултат 46-28 за Евроинс Черно море. Шампион 2006 започна по-добре след почивката и след добри изяви на Пламен Христов и серия от 8-0 успя да намали пасива си на 11 точки. В последните пет минути и половина на третата част обаче, Шампион 2006 така и не отбеляза точка, докато варненци вкараха 6 и след 30 минути игра водеха с 55-38. При такъв резултат преди последната част всичко вече бе ясно. Евроинс Черно море щеше да спечели срещата, като оставаше да се разбере само разликата. В крайна сметка варненци взеха успеха с преднина от 23 точки и продължават да са непобедени.
Милчо Борисов стана най-резултатен за победителите със своите 15 точки. Хакан Сербезов се отчете с дабъл дабъл след 12 точки и 11 борби, а също 12 вкара Андреан Мавров. Пламен Христов (9 борби) и Васил Бачев от състава на Шампион 2006 бяха най-резултатни в срещата с по 18 точки. Утре от 17.30 предстои дербито в лигата между Евроинс Черно море и Овергаз, а преди това от 15.30 Шампион 2006 ще играе с Черноморец.

Източник: bgbasket.com