Баскетболистите със страхотен обрат и победа над Балкан

18:59 / 15.01.2011
790
Баскетболистите на Евроинс-Черно море направиха страхотен обрат и спечелиха трудна победа със 77:72 над Балкан Ботевград във варненската зала Конгресна. Двата тима бяха без своите лидери - Александър Янев почива заради възпаление в коляното, а Йордан Бозов претърпя артроскопия на коляното вчера.
Двубоят премина през много обрати като още в началото домакините дръпнаха с 13:6, за да допуснат 16 безответни точки, губейки първата четвъртина с 13:22. Втората част отново бе за гостите, които на полувремето вече имаха 13 точки аванс - 45:32. След почивката младият варненски отбор успя да намали разликата на само 7 точки 10 минути преди края – 53:60. В последната част тимът на Любо Минчев успя да вкара 24 точки срещу само 12 за съперника и в крайна сметка доведе нещата до пълен обрат, поздравявайки се с победа със 77:72.
Най-резултатен за успеха бе Васил Кьосев с 24 точки, а двама играчи направиха дабъл дабъл - Симеон Илиев завърши с 20 точки и 10 борби, а Николай Колев с 10/10. За Балкан Любомир Лилов и Крум Дойчинов завършиха с по 18 точки. Последният добави и 10 борби към актива си.
Варненци вкараха общо 10 тройки - по три на Тихомир Желев и Васил Кьосев, две на Симеон Илиев и по една на Пламен Алексиев и Милчо Борисов.
Така след преполовяването на редовния сезон "моряците" имат шест победи и осем загуби и са пети в класирането на Националната баскетболна лига.