Баскетболистите с трета загуба от "Рилски спортист"
Автор: Екип Varna24.bg 19:30 / 21.01.2011Коментари (1)533
© Михаил Дечев
"Евроинс-Черно море“ загуби и третия си мач този сезон срещу "Рилски спортист“. В среща от 15-ия кръг варненци паднаха в своята зала "Конгресна“ с 94:102. Двубоят бе с две лица – през първите две четвъртини гостите от Самоков трупаха преднина, която на моменти стигаше 26 точки разлика, а през второто полувреме варненци се опитваха да се върнат в мача и топяха аванса на съперника си.

Отборът на Александър Тодоров изнесе много силна първа четвъртина, след която водеше с 30:16. През втората част гостите увеличаваха аванса си, който на моменти бе цели 26 точки, а на полувремето резултатът бе 36:55 в полза на самоковци. Младият тим на домакините се събуди през третата четвъртина, вкарвайки 31 точки срещу 18 за съперника, за да намали пасива си на едва шест при 67:73. Надеждите за пълен обрат обаче не се оправдаха и отборът на Александър Тодоров стигна до успех със 102:94.
Най-резултатен за победителите бе Иван Лилов, който вкара шест тройки и завърши с 26 точки. Александър Груев добави 18, а 220-сантиметровият Александър Радойчевич завърши с 16. За варненци Александър Янев се отличи с 22 точки и 9 борби, а Симеон Илиев направи дабъл-дабъл – 16 точки и 10 борби.

"Черно море“ - "Рилски спортист“ 94:102 (16:30, 20:25, 31:18, 27:29)

"Черно море“: Алексиев 11, Желев 16, Кьосев 7, Илиев 16, Колев 8 (Янев 22, Цонков 14, Касабов, Михайлов, Борисов)

"Рилски спортист“: Груев 18, Боев 5, Лилов 26, Ваклинов 6, Радойчевич 16 (Маройевич, Мийович 11, Маринов 6, Караджовски 14)

0

Жалко , тия можехме да ги бием.Лошото е обаче,че най-опитните правят грешки-Трънката с една грешка,но може би фатална,Пламен също.Само не разбрах,как е възможно двамата ни трен. да се скарат в последните минути на мача и то в момент когато можехме да спечелим.