Драма остави националите по футзал на 80 секунди от класиране

21:03 / 24.01.2011
1396
Националният отбор на България по футзал загуби драматично решаващия мач от Група "Д" на предварителните квалификации за Европейското първенство през 2012 година в Хърватия. Нашите бяха победени от Франция с 2:1, след като бяха само на 80 секунди от класирането. Българите се нуждаеха от поне равенство, за да продължат към основните квалификациите за Евро 2012, след като записаха победи в първите си два мача - 6:3 срещу Литва и 7:0 срещу Малта и имаха по-добра голова разлика от "петлите", които имаха същия актив от точки.
България трябваше да се оправя без основния си голмайстор Бойчо Марев, който бе наказан за срещата, тъй като получи два жълти картона в първите две срещи. Въпреки това, възпитаниците на Венелин Иванов започнаха отлично срещата и капитанът на тима Виктор Викторов от МФК Варна откри резултата в 8'21 минута. До края на полувремето обаче французите успяха да изравнят след попадение на Давид Льо Бует с гол в 12'15".
Второто полувреме вървеше равностойно, като Франция логично търсеше повече попадението, което да класира тима напред. Нашите се защитаваха добре, но малко повече от минута преди края на мача допуснаха попадение дело на Камел Хамуд, което се оказа фатално за България.
Така националният ни отбор остава на второ място в подреждането на Група "Д" с актив от шест точки. Напред към основните квалификации продължава Франция с три победи и девет точки.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 1:2
1:0 Викторов 8'21"
1:1 Льо Боет 12'15"
1:2 Хамуд 38'40"

БЪЛГАРИЯ: Исмет Хаджиев, Виктор Викторов, Борис Трендафилов, Благовест Марев, Георги Герасимов, Костадин Иванов, Георги Георгиев, Даниел Несторов, Бойко Косев, Николай Михов, Ангел Тодоров, Станислав Василев

ФРАНЦИЯ: Джамел Харун, Камел Хамуд, Мустафа Отмани, Давид Льо Боет, Александре Тейшейра, Симохамед Балки, Стефан Басон, Фарук Бют, Абделрани Дебиеб, Мустафа Курар, Лионел Колабела, Риад Каруни

Източник: Sportal.bg