Черно море върти 2:2 в Несебър

16:19 / 28.01.2011
1187
Черно море завърши наравно -2:2, при гостуването си на Несебър в контролна среща. Попаденията за варненци вкараха дошлият на проби македонски нападател Цветан Чурлинов и Даниил Ратников. Треньорът на "моряците“ Стефан Генов използва 20 футболисти, като единствено Танко Дяков и Чурлинов играха през цялото време.

Несебърци започнаха ударно и в 5-ата мин Янчев излезе сам срещу Денчев и бе спънат. Реферът отсъди дузпа, която Яшар вкара за 1:0. 4 мин по-късно след вдигане от фаул Колев удвои с глава. Последва натиск на "моряците“, който бързо даде резултат. В 16-ата мин след пас на Адемар Чурлинов релизира с нисък шут – 1:2. В 29-ата мин Адемар опита странична нвожица, топката отскочи към Ратников и той от 10 метра изравни – 2:2. До края на първото полувреме двата отбора ис размениха по две ситуации за попадение, но безуспешни.

След почивката Генов пусна много офанзивен състав, като Мирослав Будинов, Дончо Атанасов и Георги Божилов играха в средата на терена, а Чурлинов, Румен Николов и Илиян Капитанов – в атака.

В 47-ата мин Чурлинов излезе сам срещу вратаря, но би в него. Минуто по-късно отново македонецът улучи с глава напречната греда, топката отскочи от ръката на бранител, но реферът не свири дузпа.

Несебър – Черно море 2:2

Голмайстори: Яшар-5 от дузпа, Колев-9/Чурлинов-16, Ратников-29

Несебър: Станев (43-В.Георгиев), Илиянов, Стойков, Дуков, Димитров, Калоянов, Терзиев, Яшар, Николов, Колев, Янчев

Черно море: Денчев – Андреев, Ал.Александров, Дяков, Тиаго – Петков, Ратников, Илиев, Георгиев – Чурлинов, Адемар (Пиргов, Стоянов, Трифонов, Т.Колев, Божилов, Атанасов, Будинов, Николов, Капитанов)

Съдия: Милен Димитров