Голям зрителски интерес към третия турнир за купа "Класик Варна

08:54
147
Около 100 състезатели от всички спортни центрове в страната взеха участие в третото издание на турнира по бодибилдинг и фитнес за купа " Класик Варна 2024“.

Проявата организирана от СК "Класик“ със съдействието на Община Варна и Българската бодибилдинг и фитнес федерация, бе с благотворителна кауза – "Спорт срещу зависимости“.

Участниците в четирите възрастови групи: младежи, девойки, мъже и жени, бяха разделени вкатегории, като бяха бурно аплодирани от публиката, която бе изпълнила до краен предел залата в МСК "Владислав Варненчик“.

Две титли при младежите завоюва Петър Иванов от Гладиатор (Разград), а по една неговия съотборник Петър Петров и Илия Линков от Олимпия (Русе).

При девойките над всички бе Джансу Назиф (Гладиатор), следвана от Ирина Литвинова и Ванеса Георгиева и двете от Драганички 3Д Тийм.

В категория мъжка физика до 173 см се наложи Илия Лосиков (Гладиатор), до 179 см – Тодор Кръстанов от Тримонциум (Пловдив), а над 179 см – Петър Петров (Гладиатор), който триумфира и в абсолютната категория.

Максим Раков от домакините Класик (Варна) стана победител в категория мускулеста физика, а Антонио Андреев от Драганички 3Д Тийм в класическия бодибилдинг.

Венелина Вълчева от Велев (Варна) е №1 при жените в категория бикини до 160 см, Ванеса Георгиева е първа до 164 см, Ирина Литвинова до 169 см, а Джансу Назиф победи в над 169 см и в абсолютната категория.

Последните два приза при дамите отидоха при: Жасмина Димитрова от Класик, в категория Уелнес и Антонина Анчева от Драганички 3Д Тийм, която стана Фит модел.

При ветераните над всички бе Пламен Иванов от Велев (Варна), а в класическата физика – Антонио Андреев.

В бодибилдинга до 70 кг се наложи Петър Петров, до 80 кг – Пламен Иванов, до 90 кг – Димитър Леков от Чани (Варна) и над 90 кг – Николай Пенчев от Гладиатор, който стана победител и в абсолютната категория.

Главен съдия и водещ на събитието бе Георги Георгиев.

Турнирът бе открит от директора на Дирекция "Спорт“ – Кристиан Димитров, а призьорите бяха наградени с купи, медали и грамоти от Илия Коев - заместник кмет на Община Варна, както и с парични и предметни награди от спонсорите.