Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Юноши на Черно море с престижни равенства
Автор: Екип Varna24.bg 18:39 / 10.02.2011Коментари (0)864
© chernomorepfc.bg
Престижни равенства записаха два отбора от школата на "Черно море“. Юношите до 17 години на Тошко Каменов и тези до 19 на Вальо Станчев се изправиха срещу връстниците си от частната академия на румънската легенда Георге Хаджи. И двете срещи завършиха 1:1.
По-малките таланти допуснаха съперникът да им поведе в 15-ата мин, но пет по-късно Атанас Илиев изравни от фаул. До почивката варненци имаха 2-3 голови положения, които изтърваха, а през втората част това сториха румънците. "Те са по-добре подготвени. В този състав са събрани най-добрите таланти от цяла Румъния. Имат победи дори над "Ювентус“ и "Еспаньол“ в контроли“, разкри за "Народно дело“ треньорът Тодор Каменов.
Талантите на Вальо Станчев пък изпуснаха да победят румънския си опонент. Гостите поведоха с 0:1 във втората мин, а в 45-ата "Черно море“ изравни. Голът вкара Кристиян Димитров с глава след отлично центриране на Иван Добрев. След почивката Иван Добрев уцели гредата, а в последните минути "моряците“ пропуснаха цели четири чисти положения. Два пъти румънския вратар спаси, веднъж гостите изчистиха от голлинията и веднъж топката профуча край гредата. "Превъзхождаха ни физически, но играхме по-правилно през второто полувреме. Останаха доволни от нивото ни и желанието им е да си сътрудничим и занапред“, каза Станчев.
В събота талантите на Каменов връщат визитата на школата на Хаджи и им гостуват край Констанца, а след десет дни това ще направят и юношите на Станчев.