Черно море загуби от Лукойл в Правец със 78:87

20:00 / 11.02.2011
685
Евроинс-Черно море загуби със 78:87 при гостуването си на Лукойл Академик в Правец в двубой от 18-иякръг на Националната баскетболна лига за мъже. Най-полезен за "студентите" беше Бруно Шундов - 20 точки и 10 борби, Травис Питърсън добави 13 точки, а Девин Грийн и Веселин Веселинов приключиха съответно с по 12 и 11. Симеон Илиев завърши с 14 точки за варненци, всичките вкарани през първото полувреме (11 през първата четвъртина), Тихомир Желев се отчете с 12, а Милчо Борисов и Васил Кьосев добавиха по 11.

Двубоят започна с тройка за Черно море благодарение на Симеон Илиев още в първата атака, след което последваха около две минути без кош. Сушата беше прекъсната от Травис Питърсън за 2:3, но "моряците" отговориха с нова точна стрелба отдалеч на Илиев. "Студентите" бързо обърнаха резултата в своя полза - 9:6 чрез Девин Грийн и Тодор Стойков, като до края на първата четвърт успяха да увеличат аванса си - 25:17, въпреки че за момент отново допуснаха съперника да излезе напред при 15:16.

В началото на вторите десет минути Йовица Арсич пусна в игра Тенчо Банев, Божидар Аврамов и Брендън Хийт, но първите точки отново бяха за Черно море след нова точна стрелба на Симеон Илиев. Това не притесни по никакъв начин шампионите, които бързо вдигнаха преднината си до 12 точки, но гостите отново демонстрираха отлична огранизация в двете фази на играта и смъкнаха пасива си на пет - 32:37. На полувремето "студентите" водеха с 52:38.

Третата четвърт започна с размяна на успешни атаки и към двата коша, след което домакините от Правец вкараха четири безответни точки и преднината на Лукойл скочи на 18 точки - 60:42. Това сякаш пречупи варненци, които така и не намираха сили да се противопоставят на по-класния си съперник и след 30 минути възпитаниците на Любо Минчев изоставаха с 54:69.

В началото на заключителния период играчите на Черно море се опитаха да се върнат в мача, като успяха да намалят пасива си до десет точки, но отговорът на домакините не закъсня и Бруно Шундов върна преднината на тима си - 74:60 при шест минути до сирената. В оставащото време "моряците" не се предадоха и се доближиха на девет точки от съперника, но това беше всичко в този мач - 87:78 в полза на Лукойл Академик.