Спортните новини: Днес (10) | Вчера (6)
Левски победи ЦСКА в интригуващо Вечно дерби
Автор: Георги Куситасев 18:47Коментари (0)151
© FB: ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI
Левски победи ЦСКА с 1:0 пред около 30 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски“ в двубой от отложен мач от 8-и кръг на Първа лига.

Единственото попадение отбеляза Кристиан Макун в 86-ата минута. Той засече с глава центриране на Фабио Лима.

Това беше първа победа за Левски във Вечното дерби от 18-и септември 2022-а гоидна когато "сините" спечелиха като домакини с 2:0. В следващите 5 мача ЦСКА бяха взели 3 успеха, а 2 мача завършиха при равен резултат.

През първата част Алекс Колев нацели гредата на гостите. Това се случи в 23-ата минута.

В 45-ата минута Марселино Кареасо изведе Аарон Исека сам срещу Матей Маркович, нападателят преодоля вратаря, но Цунами изчисти от голлинията. ЦСКА претендира за дузпа, но до такава не се стигна
.

През втората част Левски бе по-активният отбор.

В 52-рата минута Евертон Бала стреля силно, но Бусато успя да избие, а при добавката Майкон стреля високо над вратата.

Малко след това и Джавад Ел Джемили стреля от далече, а вратарят на "червените" отново се справи. Последва нов точен удар за Левски чрез Евертон.

В 66-ата минута ЦСКА можеше да излезе напред. Джонатан Линдсет получи пас отдясно и стреля от около точката на дузпата, но топката премина на сантиметри покрай вратата на Маркович.

С успеха Левски се завърна на победния път след поражението от Ботев (Пловдив) в 11-и кръг. "Сините" се изравниха на върха в класирането с шампиона Лудогорец. Двата тима са с по 28 точки, но разградчани са с мач по-малко.