Черно море с летящ пролетен старт - бие в Благоевград

Коментари (12)
17:18 / 26.02.2011
2275
Черно море стартира по великолепен начин пролетния полусезон в "А" група, след като в 16-ия кръг победи с 1:0 Пирин в Благоевград. Единственото попадение в двубоя вкара таранът на моряците Георги Божилов още в 5-ата минута. Тогава отличен пробив на Дончо Атанасов по лявото крило завърши с центриране, което бе засечено от Божилов на точката на дузпата и нападателят с плътен удар по земя препарира Аршинков.

Иначе двата отбора си размениха по едно полувреме. Първото бе за Черно море, в което моряците имаха няколко възможности да вкарат и втори гол, но удари на Георги Илиев, Тиаго и Ратников като по чудо не влетяха в мрежата на благоевградчани.

След почивката Пирин опита да стигне поне до едната точка и упражни натиск. В 49-ата минтута новото попълнение от ЦСКА Димитър Илиев не успя да засече прострелно центриране. В 63-ата минута Илиев стреля силно, но над напречната греда.
Десет минути по-късно Адемар за малко не предреши крайния победител в двубоя след хубав пробив, но ударът му с левия крак мина покрай вратата. Последната по-напечена ситуация бе в 84-ата минута, когато Костадинов падна в наказателното поле на варненци, но вместо дузпа за Пирин, реферът показа жълт картон на благоевградския играч.
Това изнерви футболистите на Пирин, които след края на мача обиколиха рефера Станислав Тодоров и съдията показа червен картон на Митревски.

ПИРИН - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Георги Божилов (5)

ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 15.Александър Александров, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 12.Марко Тиаго, 21.Георги Илиев, 3.Адемар Жуниор, 8.Дончо Атанасов (84 - 24. Димитър Петков), 5.Самуел Камазола, 14.Георги Божилов (70 - 90. Румен Николов), 27.Даниил Ратников (46.23. Даниел Георгиев)