Баскетболистите с осма победа в първенството
Автор: Екип Varna24.bg 18:08 / 26.02.2011Коментари (2)625
© Михаил Дечев
Евроинс-Черно море победи Черноморец (Бургас) с 83:75 в мач от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига. Домакините от Варна имаха преимущество в началото на двубоя и след първата четвъртина водеха с 27:20. През вторите 10 минути обаче младите баскетбоблисти на Любомир Минчев сякаш подцениха съперника, който дори успя да поведе с 39:36 три минути преди прочивката. Полувремето все пак свърши с точка аванс за домакините – 42:41.Оттук до края варненци не изпуснаха инициативата и спечелиха с 83:75, което е осмата им победа в първенството. Васил Кьосев бе най-резултатен за Черно море с 21 точки, а Пламен Алексиев добави 17. Николай Колев вкара 12 точки, а Симеон Илиев - 10. Сашо Янев пък бе на съвсем малко от дабъл-дабъл, завършвайки с 9 точки и 10 борби. За гостите от Бургас Кирил Райков вкара 22 точки, а Асен Саралийски – 20. Мачът се игра в зала Христо Борисов, където следващата седмица моряците приемат и Ямбол.