Станислав Цонков с трипъл-дабъл за успех на Черно море

20:36 / 02.03.2011
1062
Нова победа в Младежката лига записа отборът на Евроинс Черно море. В първия мач от предпоследния турнир в лигата във Варна, "моряците" надиграха Шампион 2006 с 88-72. Варненци имаха огромно предимство в подкошието, като хванаха 53 борби срещу 29 на съперника. Черно море успя да поведе през третата част, като преди това съперникът им бе равностоен, а на моменти играеше и по-добре. След почивката обаче варненци излязоха напред и успяха да спечелят мача. Евроинс Черно море вече е с 12 победи и 2 загуби, докато Шампион 2006 е с 4-7. В четвъртък софиянци срещат Тунджа Ямбол от 15.30 часа, докато от 17.30 е дербито между Евроинс Черно море и Овергаз.
Шампион 2006 започна много добре срещата и малко преди средата на първата част дръпна с 8 точки. Момчетата на Лъчезар Коцев продължиха да водят, а едва към края на частта варненци успяха да излязат напред. Мартин Вутов обаче отбеляза и след десет минути Шампион 2006 бе напред с 25-24. Втората част бе много равностойна, като най-голямата разлика бе 4 точки в полза на гостите след тройка на Пламен Христов в самото начало. След това преднината на единия или другия отбор не бе повече от 2 точки, почти до края на полувремето. Тогава Шампион 2006 поведе с 43-40, както и завършиха първите 20 минути.
Варненци излязоха мотивирани след почивката и набързо направиха серия от 9-1, която ги изведе напред. Оттук до края на третата част домакините натрупаха аванс от 13 точки, който в последните секунди бе намален до 7, преди моряците да вкарат 4 точки поред за 65-54. В последната част Шампион 2006 намали само на 5 точки за по-малко от минута и половина, но по-близко тимът не успя да се доближи. След това варненци отново се откъснаха в резултата и до края натрупаха преднина печелейки срещата с двуцифрена разлика.
Супер мач за победителите изигра Станислав Цонков, който направи дабъл дабъл. Гардът на варненци завърши срещата с 25 точки, 16 борби и 11 асистенции. Андреан Мавров пък се отчете с 20 точки за домакините.
За Шампион 2006 Пламен Христов направи силно първо полувреме, в което вкара 17 от своите 19 точки, а освен това хвана 6 борби, но и направи 7 грешки. С по 18 точки и 6 борби пък завършиха Васил Бачев и Мартин Вутов.

Източник: bgbasket.com