Ваня Стамболова остана четвърта на европейското

02:23 / 06.03.2011
516
Ваня Стамболова остана на крачка от медал на Европейското първенство по лека атлетика в Париж (Франция). Възпитаничката на Георги Димитров-Корема, която във френската столица се състезава изтощена от прекаран грип преди няколко седмици, не успя да се пребори за отличие и финишира на четвърта позиция във финала с постижение от 52,58 сек. Българката тръгна в познатото си по-бавно темпо и в края направи силен финален спринт, но силите й не стигнаха за нещо повече от четвъртата позиция. Това обаче е най-доброто класиране от родните атлети на този шампионат до момента. Както е известно, по-рано днес Петя Дачева завърши осма във финала в тройния скок с постижение от 13,84 м.

Изненадата във финала на 400 м поднесе чехкинята Дениса Росолова, която спечели европейската титла с личен рекорд от 51,73 сек. 24-годишната Росолова направи страхотен финален спринт и в последните метри изпревари рускините Олесия Красномовец и Ксения Задорина. Красномовец, която е лидер в европейската ранглиста за сезона с 51,22 сек, спечели сребърното отличие с резултат 51,80 сек. Задорина се окичи с бронзовото отличие с резултат 52,03 сек.

Българското участие в Париж завършва утре с финала в скока на височина при жените, където ще участва Венелина Венева-Матеева. Борбата за разпределението на медалите започва в 16,30 часа българско време.