4 гола, акордеон, тарамбука и разгром на Нефтяник!
Автор: Екип Varna24.bg 17:04 / 12.03.2011Коментари (0)1995
©
Невиждано шоу изнесе шабленския Нефтяник в домакинството си на Люляково в мач от поредния кръг в първенството на Източната А Окръжна група, област Добрич. Двубоят можеше да завърши и с двуцифрен резултат в полза на шабленци, но разконцентрирани нападатели "простиха" на гостуващия тим, който освен всичко друго бе и с вратар, който обаче рядко бе заставал под рамката на вратата. Трябва да се отчете и факта, че играчите на Нефтяник имаха дълга и изморителна зимна подготовка, като Християн Христов, Веско Василев и Момчил Златков все още не могат да намерят най-добрата си форма, а те могат много повече. Росен Ранков пък не успя да играе, поради служебни ангажименти. За сметка на това вратарят на "шейховете" Даню Йорданов бе безупречен под рамката на вратата и двете голови ситуации пред него бяха парирани с вещина.
Стоян Иванов, който дебютира с фланелката на Нефтяник, от
©
кри резултата с глава в 30-ата мин. Иван Енев от пряк свободен удар удвои преднината на шабленци до края на първата част. Веско Балев също не пропусна да вкара през второто полувреме, а друг дебютант Момчил Сарандев се разписа за 4:0.
Освен разгрома с 4:0 , шабленци демонстрираха и други свои заложби-музикални.
Това обаче не бе всичко в този двубой.
Един от най-дейните играчи на Нефтяник Влади Овчаров-Въргала бе заменен по средата на второто полувреме и веднага се зае с музикалното оформление на срещата. Въргала изсвири на акордеон химна на Република България, след което показа и завидни умения с тарамбуката.
Така Нефтяник, освен качествен футбол, вече предлага на стотиците си фенове и музикално шоу.
Припомняме, че Нефтяник е сред основните фаворити за влизане в Североизточната В група, като е само на 3 точки след лидера Селце.

Източник: Калоян Златков, OLE-BG