Черно море удари ЦСКА с 1:0

Коментари (17)
17:41 / 20.03.2011
1890
Черно море нанесе първа загуба на ЦСКА под ръководството на Милен Радуканов, след като моряците спечелиха с 1:0 домакинството си от 19-ия кръг на "А" група срещу червените във Варна. Единственото попадение в мача вкара Дончо Атанасов в 79-ата минута, когато получи извеждащ пас, надбяга лесно Бандаловски и с диагонален шут по земя простреля Караджов.
Срещата започна с много борба като в началните минути Черно море успя да наложи надмощие и успя да създаде две ситуации пред червената врата. В 23-ата минута след грешка на Костадин Стоянов топката стигна до Даниел Георгиев, Апостол Попов го блокира добре, футболистът на моряците падна и поиска дузпа, но реферът Ивайло Стоянов не посочи бялата точка.
С течение на първото полувреме ЦСКА успя да се окопити и на свой ред създаде няколко опасности пред противниковата врата. В 31-ата минута Делев стреля отдясно, но право в ръцете на вратаря на моряците Илко Пиргов. Пет минути по-късно Галчев изведе добре Маркиньос, но от удобна позиция бразилецът прати топката високо над домакинската врата.
След почивката гостите от София продължиха да играят по-активно, а моряците разчитаха на контраатаки. При една от тях, в 50-ата минута, игралият слабо в този мач Костадин Стоянов първо бе излъган на няколко пъти, а в последствие извърши изключително груб фаул срещу Дончо Атанасов, за което получи само жълт картон. От пряк свободния удар пък Георги Илиев изпрати топката високо над червената врата. Четири минути по-късно и Галчев опита своя късмет от фаул, но топовният му шут бе с майсторство избит от Илко Пиргов.
Така се стигна до 79-ата минута, когато Дончо Атанасов вкара победното попадение.

Черно морe Илко Пиргов, Сашо Александров, Александър Александров, Танко Дяков, Георги Илиев, Димитър Петков, Даниел Георгиев(90+1-Владимир Каптиев), Адемар Жуниор, Георги Божилов (84-Станислав Стоянов), Дончо Атанасов, Самуел Камазола (66-Данаил Ратников)
ЦСКА Иван Караджов, Костадин Стоянов, Тодор Янчев, Спас Делев, Румен Трифонов, Иван Бандаловски, Борис Галчев, Апостол Попов, Коста Янев (82-Грегъри Нелсън), Килиън Шеридън (69-Емил Гъргоров), Маркиньос

Жълти картони: Божилов, Сашо Александров, Александър Александров, Атанасов, Адемар, Ратников; Янев, Делев, Стоянов, Бандаловски, Караджов