Баскетболистите удариха за първи Рилски спортист през сезона

19:04 / 26.03.2011
688
Баскетболистите на Евроинс-Черно море победиха със 76:63 като гости Рилски спортист в мач от 22-ия кръг на Национаната лига. Успехът е първи за варненци над този съперник през настоящия сезон. Домакините имаха аванс от четири точки след първата четвъртина - 23:19, след което моряците обърнаха резултата и водиха през цялото време до края, като останалите три части завършиха 12:17, 12:18 и 16:22. Най-резултатен за победителите бе Васил Кяосев с 26 точки, кат той добави 7 борби, 2 асистенции и 3 откраднати топки към актива си. С дабъл дабъл пък се отчете Николай Колев - 13 точки и 11 борби. Трети по резултатност за варненци бе Тихомир Желев с 12 точки, постигнати с четири тройки от четири опита. За домакините 14 точки вкара Иван Лилов, 12 добави Александър Груев, а Владимир Мийович се отчете с 10. Победата е девета в актива на Черно море, с която тимът се изравни по точки с четвъртия Рилски спортист. В следващия кръг Черно море приема Спартак Плевен.