Черно море удари с 3:0 Доростол при юношите

10:45 / 01.04.2011
738
"Черно море“ победи с 3:0 "Доростол“ (Силистра) в мач от елитната група юноши старша възраст за Североизточна България. С успеха възпитаниците на треньора Валентин Станчев се доближиха на две точки до лидера "Спартак 1918“, като имат и два мача по-малко.
На стадиона под Аспарухов мост резултатът бе открит от Петър Михайлов в 15-ата минута. Той пое с гърди една избита от вратаря топка и с красиво воле от границата на наказателното поле я прати в горния ъгъл. Само осем минути по-късно Митко Митков-Бомбата удвои разликата, след като завърши триходова комбинация започната от Петър Михайлов и минала през Васко Тачев, свалил с глава към автора на попадението. В 48-ата мин Кабил Мустафа сложи точка на спора. Той получи топката след центриране отляво, пое я, обърна се и с десния крак я прати в ъгъла на вратата. Варненци удариха и две греди чрез Кристиян Димитров и Васко Тачев. "Имахме много положения, а съперникът почти не мина центъра“, коментира пред "Народно дело“ треньорът на "Черно море“ Валентин Станчев. В следващия кръг неговият тим гостува на "Светкавица“ в Търговище.