Черно море удари Черноморец с 2:1 в Бургас, Пиргов хвана дузпа

Коментари (7)
21:34 / 01.04.2011
1695
Черно море продължава с доброто си представяне пред пролетния дял на първенството. След успеха над ЦСКА с 1:0 в миналия кръг, тази вечер възпитаниците на Стефан Генов победиха с 2:1 при гостуването си на Черноморец в Бургас. Още в 9-ата минута Георги Божилов наказа бившия си тим с красив гол, а в 18-ата Георги Илиев удвои резултата от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Сашо Александров. В 27-ата минута пък Тодор Колев излезе на добра позиция отляво на атаката и стреля, но вратарят на Черноморец Паскал Борел изби в корнер. Тошко започна като титуляр, след като авторът на победното попадение срещу ЦСКА Дончо Атанасов имаше някакви здравословни проблеми.
През второто полувреме пък Илко Пиргов спаси дузпа, изпълнена от бившия футболист на Черно море Георги Андонов. В даденото от съдията продължение на двубоя пък Енис Хайри вкара почетното попадение за домакините - 1:2.

Съставът на Черо море: Илко Пиргов, Сашо Александров, Танко Дяков, Александър Александров, Марко Тиаго, Самуел Камазола, Димитър Петков, Даниел Георгиев (77 Станислав Стоянов), Георги Илиев, Тодор Колев (46 Владимир Каптиев), Георги Божилов (71 Румен Николов)