ЦСКА победи с 2:0 10 от Черно море

Коментари (6)
19:50 / 05.04.2011
1124
ЦСКА спечели с 2:0 четвъртфинала от турнира за купата на България по футбол. На Националния стадион "Васил Левски“ домакините вкараха чрез Спас Делев в 34-тата и Маркиньос в 67-ата минута. От 60-ата минута "Черно море“ игра с 10 души, след като Александър Александров получи пресилен втори жълт картон и бе пратен преждевременно под душовете. Георги Божилов пък напусна с контузия още през първото полувреме.

Двубоят на "Васил Левски“ бе изгледан от националния селекционер Лотар Матеус. Първото полувреме се разви под диктовката на ЦСКА. Делев, Галчев и Янчев опитаха да изненадат Илко Пиргов, но не успяха. Така в 34-тата минута при една от малкото бързи атаки топката стигна до Спас Делев, който от няколко метра не се засуети и нанесе точен удар. В началото на втората част добри положения се откриха пред Тонев и Маркиньос, чиито удари обаче не намериха целта. В 67-ата мин Спас Делев изведе Маркиньос сам срещу стража на гостите, който прокара топката покрай Пиргов – 2:0.

ЦСКА - "Черно море“ 2:0

Голмайстори: Делев (35), Маркиньос (67)

ЦСКА: Караджов, К. Стоянов, Янчев, Делев (79 Йовчев),Трифонов, Бандаловски, Галчев, Попов, Тонев, Маркиньoс (71 Гъргоров), Нелсън (82 Садула)

"Черно море“: Пиргов, С. Александров, Ал. Александров, Адемар, Тиаго, Петков (62-Р. Колев), Камазола, Илиев, Георгиев, Атанасов, Божилов (44-Каптиев)