Баскетболистите изпуснаха Левски в София

20:20 / 09.04.2011
404
Черно море изпусна да победи Левски като гост в мач от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига. Столичани биха със 70-68 в много оспорван двубой. През цялата продължителност на срещата отборите си разменяха водачеството, а всичко се реши в последните 30 секунди на срещата. Варненци водеха с 4 точки минута преди края, но опита на "сините" каза думата си и те успяха да вземат измъчената победа. Така тимът вече има 18 победи и 6 загуби, а "моряците" са с 10 успеха и 14 поражения. Те вече изостават с победа от Рилски спортист в борбата за четворката.
През първата минута на срещата двата отбора допуснаха по няколко грешки, преди Николай Колев да открие сметката на тима си. След нова поредица от грешки на Доналд Коул и Станислав Славейков, "сините" нямаха кош повече от 2 минути и половина, а резултатът стана 5-0 в полза на гостите. Добра игра на Златин Георгиев и Арън Харпър обаче бързо изравни резултата за 7-7. След 2-3 равностойни минути последва нова "суша", продължила повече от 2 минути, а варненци продължаваха да водят с минимален аванс. След първата част резултатът бе 16-14 в тяхна полза.
В началото на следващата част Левски бързо изравни резултат, а след като отборите си размениха по два коша, таблото показваше четири двойки – 22-22. Последваха четири точки за Левски, реализирани от Стефан Георгиев и Доналд Коул, но Симеон Илиев върна тройка за 25-26 в средата на частта. В много оспорвани следващи минути Левски успя да излезе с 2-3 точи напред, но минута преди края на полувремето разликата стана 6 и това предизвика Любомир Минчев да вземе тайм-аут. До почивката разликата стана се увеличи до 9 точки за резултат 43-34.
След подновяването на играта отборите започнаха равностойно и преднината на Левски се запази за резултат 47-39. Веднага след това обаче баскетболистите на Евроинс Черно море вкараха 5 поредни точки, за да намалят дефицита си само на 3 при 44-47. В средата на частта варненци продължиха със силната игра и направиха резултата 49-51. Колев изравни за 51-51, а малко след това "моряците" обърнаха резултата за 56-55. След 30 изиграни минути пък Левски водеше с минималното 59-58.
Решителните 10 минути на срещата започнаха с няколко грешки на тимовете, а резултатът се запази. Заради напрежението в тези атаки тимовете не успяваха да отбележат и това се запази повече от 2 минути от началото на частта. Левски вкара единствения кош за частта до момента за 61-58, а 5.23 минути до края последва прекъсване. Първият кош за варненци пък дойде едва 5 минути след началото на частта. Той бе тройка на Симеон Илиев, а малко след това Пламен Алексиев вкара кош и фаул, за да изведе гостите напред при 64-63. Евроинс Черно море увеличи преднината си до 4 точки чрез Николай Колев за 68-64 при минута и половина до сирената. Кошове на Стефан Георгиев и Харпър обаче бързо изравниха резултата при оставащи 51 секунди. 19 секунди преди края Арън Харпър вкара един наказателен удар за 69-68, а в ответната атака бе свирена спорна топка, която беше в полза на Левски, а времето до края бе 4 секунди. Харпър бе фаулиран отново и оформи крайния резултат от мача.
За победителите капитанът Стефан Георгиев записа дабъл дабъл от 16 точки и 11 борби. По 14 точки добавиха Арън Харпър и Гьорги Чековски (9 борби).
За варненци Николай Колев завърши с 13 точки и 9 борби. Симеон Илиев се включи с 12 плюс 9, а Пламен Алексиев записа 11 точки и 8 асистенции.
В следващия кръг Левски ще гостува на Ямбол, а Евроинс Черно море посреща Лукойл Академик. Мачовете са съответно на 11-и и 14-и април.

Източник: bgbasket.com