Черно море загуби от Левски в София, вместо да си тръгне с 3 точки
Автор: Екип Varna24.bg 21:50 / 17.04.2011Коментари (1)1247
© studiodechev.com
Левски победи с 1:0 Черно море в двубой от 22-ия кръг на А група. Двубоят на стадион Георги Аспарухов можеше да има и друг изход, но варненци нямаха късмет, особено през първото полувреме. Дончо Атанасов пропусна стопроцентово положение, след като в 39-ата минута Адемар Жуниор го изведе абсолютно сам срещу вратаря на домакините. Офанзивният полузащитник обаче би в тялото на Пламен Илиев. Малко по-рано отново Дончо не успя да засече центриране от дясно на Жоро Илиев. В 42-ата минута и Даниил Ратников излезе на удобна позиция, но опитът му да прехвърли вратаря бе неуспешен. В 24-ата минута стражът на Черно море Илко Пиргов бе заменен принудително поради контузия от Петър Денчев.
Левски вкара единствения гол в мача в 57-ата минута. Тогава след центриране от корнер Петър Денчев излезе напред и изби топката, която попадна в краката на непокрития Иво Иванов,който я вкара през двама защитници в опразнената мрежа. До края на мача първо Марко Тиаго от Черно море пропусна, след това Христо Йовов нацели горната греда на варненци, а Александър Александров нямаше късмет при удар с глава, който бе спасен от Пламен Илиев.
Така Черно море не успя да се възползва от равенството между основните си конкуренти за четвъртото място Локомотив Сф и Локомотив Пд и е на шесто място в класирането на А група.