Вече дискутират домакинството на Варна за Евроволей 2026

Автор: Александър Антонов
Коментари (0)
22:11 / 14.03.2025
154
Има реална възможност Европейското първенство по волейбол да бъде проведено във Варна между 9 и 23 септември 2026 година. Това стана ясно по време на среща между кмета на Варна и президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Потенциалното домакинство е шанс Варна отново да се превърне в ключов център за провеждане на международни спортни форуми. Очаква се първенството да привлече хиляди почитатели на волейбола и да донесе значителни икономически и туристически ползи за града.

"Варна има отлични условия за провеждане на събития от такъв мащаб. Уверен съм, че ще организираме незабравимо първенство и ще посрещнем по най-добрия начин най-добрите волейболни отбори на Европа“, заяви кметът.

От своя страна Ганев подчерта, че това е огромна възможност за развитието на волейбола у нас.

"Щастливи сме, че Варна е на път отново да бъде домакин на Европейското първенство. Това ще бъде празник за всички фенове на волейбола и ще даде допълнителен тласък на нашите национални отбори", посочи Ганев.

По време на разговорите стана ясно, че българският национален отбор ще изиграе поне 7 мача във Варна, което ще даде възможност на фенове да подкрепят отблизо любимците си. Освен това купата на Европейското първенство ще бъде изложена на специално място в града, за да могат варненци и гостите на морската столица да я видят отблизо.

Предстои уточняване на детайлите около организацията, за да започне подготовката за посрещането на най-добрите волейболисти на континента.


Виж коментарите (0)
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!
Още спортни:
Вчера: 2
Днес: 0


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).