Баскетболистите биха драматично в Бургас

21:13 / 20.04.2011
528
Много трудна победа в първия мач от 26-я кръг на Националната баскетболна лига записа Евроинс Черно море. Варненци надиграха като гост другия морски тим Черноморец с драматичното 72:71. Успехът в Бургас дойде много трудно и след силно второ полувреме. Първото бе за домакините, но след почивката гостите обърнаха развоя на мача и победиха. Черно море вече е с 11 победи и 15 загуби и остава на 5-а позиция, докато Черноморец е твърдо на последно място с 4-22.
Първото полувреме бе за бургазлии, които с добра игра взеха аванс от 14 точки до почивката. В третата част бе повратният момент в срещата. Тогава варненци играха съвсем различно от първото полувреме и бяха категорично по-добри от съперника си. Те не само настигнаха домакините, но дори и взеха преднина от 8 точки с резултат 29:7 само в тези 10 минути. В решителната последна четвъртина бургазлии изравниха, дори поведоха с 5 точки, но в крайна сметка победата замина за Варна след обрат в края.
Тихомир Желев бе най-резултатен за победителите със своите 16 точки. Александър Янев се отчете с 15 и 9 борби, а Васил Кьосев с 13 и 6.
За домакините от Бургас Христо Захариев завърши с 21 точки, 6 борби и 5 откраднати топки, а добре се включи и Асен Саралийски със своите 15 точки и 8 борби.
В последните два кръга от редовния сезон Черно море гостува на Ямбол във вторник (26 април) и приема Балкан в петък (29 април).

Източник: bgbasket.com