Черно море би Балкан и завърши пети

19:34 / 29.04.2011
412
Баскетболистите на "Евроинс-Черно море“ победиха с 81:66 "Балкан“ (Ботевград) в мач от последния 28-и кръг на Националната лига. Така възпитаниците на Любомир Минчев завършиха на пета позиция в класирането. Те имат 12 успеха и 16 загуби, а в четвъртфиналния плейоф ще играят срещу "Рилски спортист“, като съперникът им има домакинско предимство в серията. Любопитното е, че двата отбора завършиха с еднакъв точков актив, но самоковци имат предимство в преките двубои с 3 на 1 победи.

Срещу "Балкан“ "Черно море“ срещна трудности само в първите 15-ина минути, в които изоставаше с 4-5 точки. След това варненци обърнаха резултата в своя полза, а няколко минути преди края авансът им достигна до 17 точки. В крайна сметка те надделяха с 81:66.

Най-резултатен за домакините бе Тихомир Желев с 18 точки, а Милчо Борисов добави 13. За "Балкан“ Георги Давидов завърши с 16 точки и 8 борби, а Дуейн Мортън вкара 13 точки.

Първият мач от плейофите е в Самоков на 4 май, следва втора среща на 6-и във Варна, а при равенство в победите има трети двубой, отново в Самоков но 8 май.

"Черно море“ - "Балкан“ 81:66 (17:20, 17:9, 24:16, 23:21)

"Черно море“: Алексиев 12, Желев 18, Янев 10, Кьосев 10, Н. Колев 7 (Илиев 7, Касабов, Михайлов 2, Цонков 2, Борисов 13, Радев, Арабаджиев)

"Балкан“: Бозов 11, Давидов 16, Вучков 7, Иванов 11, Дойчинов 8 (Борисов, Мортън 13, Филипов)