Черно море намали шансовете си за Европа след 1:1 в Перник

Коментари (7)
20:25 / 21.05.2011
1301
Черно море направи грешна стъпка по пътя към четвъртото място, което може да даде право на участие в Лига Европа. Варненци завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Миньор в Перник, където отидоха с осакатен състав заради много контузии и наказания. Моряците поведоха с гол на Янчо Андреев, който оползотвори пас на друг от младите ирачи - Илиян Капитанов в 64-ата минута. В 73-ата Явор Въндев изравни от ситуация, при която останаха съмнения за засада. В същото време Локомотив Сф загуби с 1:3 от Литекс у дома, с което ловчанлии станаха шампиони. Локомотив Пд пък се върна на с всичка сила в борбата за четвъртото място, след като разгроми резервите на ЦСКА с 4:1. Берое направи 1:1 с Видима-Раковски.
Така битката за четвъртото място изглежда така - Локомотив Сф и Локомотив Пд имат по 49 точки, Черно море е с 48, а Берое - с 46. В последния кръг столичани срещат Славия, пловдивчани гостуват на Черноморец, а Черно море приема Берое.
В останалите мачове днес Левски би като гост с 3:0 Академик Сф, Пирин и Черноморец направиха 1:1, Калиакра би Сливен с 2:1, а Монтана надделя с 1:0 над Славия. Така Калиакра и Пирин се спасиха от изпадане, а от 14-о до 16-о място класирането е следното: 14. Видима 22 точки, 15. Академик 20 т., 16. Сливен 19.

Съставът на Черно море: Илко Пиргов, Танко Дяков, Росен Колев, Янчо Андреев, Димитър Петков, Самуел Камазола, Владимир Каптиев, Георги Илиев, Илиян Капитанов (69 Мирослав Будинов), Георги Божилов, Румен Николов (резерви: Петър Денчев, Васил Тачев, Виктор Митев, Исмет Мурадов)