България би Куба и във втория мач във Варна

20:43 / 23.05.2011
417
Волейблоните национали на Бългагария победиха с 3:1 и във втората контролна среща между двата тима. Мачът се игра без публика тази вечер във Варна.

Старши треньорът ни  Радостин Стойчев даде почивка на Матей Казийски във втория двубой срщу световните вицешампиони, а на неговто място игра Методи Ананиев. Двубоят бе изключително равностоен и и в по-голямата си част разликата бе между 1 и 3 точки. Кубинците поведоха в геймовете, след като взеха първия с 27:25. Малко след началото на втората част Цветан Соколов замени Владо Николов и остана на игрището до края. В този гейм България имаше лек превес и спечели с 25:22. В третата част нашите доминираха и спечелиха с 25:17, а в четвъртия гейм надделяха с 25:21. Това бе последната ни контрола преди старта на Световната лига, който е тази събота и неделя срещу Германия във Варна.