Децата на Спартак 1918 падат от ЦСКА клубът прави турнир за ученици

19:35 / 07.06.2011
416
Децата (родени 1996 г.) на "Спартак 1918“ загубиха с 0:3 първия осминафинален мач от републиканското първенство по футбол. На своя стадион тимът на Тодор Попов започна добре – с греда в първите минути, след което състезател на "червените“ игра с ръка в наказателното поле, но съдията не видя и дузпа не последва. В 17-ата минута ЦСКА откри резултата, а малко след това удвои разликата. До края на първото полувреме варненци нацелиха за втори път гредата.
През втората част темпото на игра спадна заради жегите в морската столица. Гостите успяха да стигнат до трети гол, с който си осигуриха комфортна преднина преди реванша в София. Ответният мач ще се играе в събота (11 юни) от 10,30 ч.
Наставникът на "Спартак 1918" Тодор Попов използва следния състав: К. Хавалес, Е. Илязов, А. Николаев, М. Демиров, Г. Тодоров, С. Сергиз, Ив. Русев (к), Д. Димитров, Д. Калоянов, С. Мехмед, М. Бабаджанов (Д. Димитров, П. Атанасов, Ст. Монев, Л. Демиров, Ст. Иванов, М. Панайотов, Ф. Николаев).

Възстановяват ученически турнир
"Спартак 1918“ възнамерява да възстанови традиционен училищен турнир отпреди години, познат тогава като "Млад спартаковец“. Надпреварата стартира утре с участието на осем отбора от пети до седми клас. Те ще премерят сили в мачлета на игрищата на стадион "Спартак“. За всички участници са предвидени награди, а най-добрите по постове ще получат индивидуални призове. Естествено, най-изявените може да получат покани от школата на варненския клуб.