Поредна титла за баскетшколата на Черно море - 16-годишните са №1

17:50 / 14.06.2011
522
Баскетболият Евроинс Черно море спечели шампионската титла при кадетите (до 16 години). В повторение на финалния двубой от миналата година варненци надиграха Овергаз със 76-64 в зала "Христо Борисов" в морската ни столица. Срещата почна по-добре за Овергаз, но през втората четвърт домакините обърнаха резултата и до края запазиха водачеството, за да ликуват на терена след последната секунда. Така варненската школа печели поредна титла за тази година след първите места при младежите (20), юношите (18), девойките (18) и кадетките (16).
Варненци поведоха с 5-2 в началото, но след това с два бързи коша на Александър Милов Овергаз взе аванс. По-късно резултатът бе изравнен при 9-9, но серия от 9-0 за софиянци им даде аванс при 18-9. До края на първата част разликата се запази, като Овергаз бе напред с 20-12, а Милов имаше 13 точки или една повече от целия състав на варненци.
Домакините почнаха силно втората четвърт и вкараха първите 6 точки. Овергаз продължи да води и в следващите минути, но серия от 9-0 изведе варненци напред при 32-26. До края на първото полувреме тимът запази преднината си и бе напред с 36-31.
Малко след началото на третата част Овергаз излезе напред с една точка при 39-38. Това обаче бе за последен път в мача. След това варненци пак се откъснаха и до края на третата част взеха преднина. След 30 минути те водеха с 8 точки при 56-48.
Много бързо през последната четвърт преднината стана за първи път двуцифрена. По средата й пък разликата вече стигна 14 точки и още тук феновете на домакините в залата предвкусваха успеха. До края на срещата нямаше как да се стигне до обрат и така варненци стигнаха до победата в този мач, а така и в шампионата.
Венелин Христов завърши с 19 точки, 9 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки за победителите. Дамян Шишков се отчете с 15 точки, а Ивайло Ганев добави 12, 8 борби и 7 асистенции.
За сребърните медалисти Александър Милов приключи с 30 точки, а Никола Ангелов добави 12 и 8 борби.

Източник: bgbasket.com