Светкавица е новият член на "А" група
Автор: Екип Varna24.bg 19:28 / 17.06.2011Коментари (0)985
© football24.bg
Светкавица спечели правото да играе в "А" група за първи път в своята 89-годишна история, след като победи Етър с 3:1 в бараж, игран на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. В другия бараж на 26 юни във Враца Видима-Раковски и Спортист (Своге) ще определят последния 16-и участник в елита през следващия сезон.
Футболистите на Светкавица надиграха "виолетовите" и заслужено се поздравиха с успех. Началото обаче беше за Етър, който излезе напред в резултата още в 5-ата минута. Тогава Симеон Баев центрира към голмайстора Тихомир Кънев и той взриви сектора с агитката от Велико Търново.
Играчите от Търговище набързо преодоляха шока и упражниха натиск. Така се стигна до 24-ата минута, когато нападателят Николай Вълев-Гонзо навърза няколко футболисти на съперника и подаде към Даниел Генов, който на празна врата изравни. След това съставът на треньора Пламен Донев продължи да доминира и пред вратата на "болярите" стана страшно, но стражът Венцислав Димитров отрази всичко опасно.
Той все пак се оказа безпомощен три минути след почивката, когато голмайсторът Генов центрира към Румен Стоянов и той опъна мрежата на Етър за 2:1.
Едва след това отборът от Западната "Б" група успя да изравни играта и да упражни натиск. В последните минути "болярите" имаха своите шансове, но не ги реализираха. Унесени в атака, в продължението на редовното време "виолетовите" изпуснаха Славчо Шоколаров, който излезе сам срещу Димитров и фиксира крайното 3:1.
Светкавица стигна до баража като четвърти в крайното класиране на Източната "Б" група и то само на 7 точки от изпадащите. Първият Лудогорец влезе директно в "А" група, вторият Черноморец (Поморие) също спечели един бараж, но не взе лиценз за елита, а третият Спартак (Пловдив) се отказа от участие в плейофа.

СВЕТКАВИЦА - ЕТЪР 3:1